toggle-button-green
toggle-button-green

Náš príbeh

Kurinji je názov kvetu, ktorý zdobí hory v južnej Indii. Označenie zdobí je doslovné, nakoľko kvitne do fialovo modrých kvetov a pohľad na ne je tak veľkolepý, že po tomto fenoméne bolo pomenované pohorie Nilgiri (v preklade „modré hory“). Je to dokonalý úkaz prírody, na ktorý si však musíme počkať 12 rokov. Kurinji je totiž kvet, ktorý kvitne veľmi pomaly a to iba raz za 12 rokov. Smutné je, že je ohrozený developermi a hrozí mu vyhynutie.

 

Ničenie našej planéty nadobudlo ozrutné rozmery a nepomáha tomu ani konzumný spôsob života a módny priemysel. Väčšinu oblečenia nepotrebujeme kupovať každý rok nové, len preto, že je práve v móde. Kvalitné, nadčasové kúsky vydržia aj generácie, dajú sa detiť, posúvať, vymieňať, či recyklovať. A nič nám nebráni si na nové počkať, kľudne aj 12 rokov. Príroda nás učí jedinečnosti a trpezlivosť, nebojme sa ju počúvať.

 

Značka Slovflow vznikla s cieľom motivovať ľudí k ne-sebeckému nakupovaniu. Chceme vzbudiť v ženách aj v mužoch záujem o každodennú udržateľnú módu. Presvedčiť ich, že aj v nej je pestrá ponuka, nemusia sa báť nudy či všednosti a vedia si ju dovoliť. Zároveň tak prispievajú k zlepšovaniu samých seba. Pretože „ne-sebecké nakupovanie“ považujeme za hlavnú zmenu, ktorú spoločnosť potrebuje, aby sme sa tu na Zemi mali stále dobre, aby ohrozené druhy prežili a s nimi aj ľudstvo samotné.

 

Budujeme preto komunitu ľudí, ktorí veria princípom ne-sebeckého nakupovania a nazývajú sa #slovfloweri. Ako také pomalé kvety, ako náš Kurinji. #slovfloweri sú ľudia, ktorí sa neponáhľajú, majú trpezlivosť si na dobré počkať a dopriať si ho vtedy, keď to naozaj potrebujú.

 

Potvrdením je aj samotný príbeh, ktorý stojí za ideou Slowflow. Je to príbeh rodinných putovných šiat. Tie si kúpila a ako prvá žena nadšene nosila mamina sesternica. Potom ich zdedila mama. Neskôr si ich vytúžila a zdedila aj Andrea, ďalej jej sestra a šaty takto vďačne pomaly putujú naďalej. Ako je možné, že jedny šaty oslovujú toľko generácií? Slovflow vo svojej ponuke sľubuje nadčasový originálny dizajn, také basic oblečenie, ktoré sa dá dediť. #slovfloweri ich volajú „ne-bežné kúsky“.

 

„Ne-bežné oblečenie“ predstavuje každodenné značkové oblečenie od lokálnych (EU) výrobcov a dizajnérov, v ktorom sa každý cíti krásne a výnimočne, a ktoré sa dá dediť. Jeho prednosťou je nadčasový originálny dizajn, ktorý je vždy dôležitou inšpiráciou vo vašom šatníku. Slow móda nemusí byť nudná, všedná a exkluzívne drahá. Práve naopak, vyskúšajte jej pestrosť a rozmanitosť . Oplatí sa do nej investovať, pretože ju predčí kvalita, rafinovanosť strihov a odolnosť materiálu i šitia či limitované kolekcie.

 

Veríme, že každý, kto má srdce, vie byť nesebecký.

Veríme, že každý, kto má snahu, vie žiť udržateľne.

Veríme, že každý z nás je jedinečný ako kvet Kurinji.

 

Nesebeckosť, udržateľnosť a jedinečná rozmanitosť sú zakorenené v našej DNA. Sú to hodnoty, na ktorých rastie značka Slovflow.

 

Milý čitateľ,      

už poznáš náš príbeh. Slovflow nechce byť len ďalší e-shop s oblečením. Chce byť hlasom slow fashion a zmenou myslenia, zmenou k lepšej verzii nás samých a našej budúcnosti. Pridáš sa k nám? Stane sa z teba #slovflower?