toggle-button-green
toggle-button-green

3 jednoduché kroky, ako zodpovedne nakúpiť vianočné darčeky a nepodľahnúť nákupnej horúčke

Aj ty sa tešíš na Vianoce? Miluješ tú atmosféru? Máš radosť, keď niekoho potešíš darčekom? Ale každý rok riešiš dilemu, čo komu kúpiť? Tento rok to urob inak. Nenechaj sa zatiahnuť do nákupného ošiaľu. Pekné sviatky zažiješ aj bez neho. Ako? Premysleným a zodpovedným nakupovaním.

1. Nájdi si čas a zisti, čo by tvojim najbližším urobilo radosť. Ak fakt nevieš, jednoducho sa ich opýtaj.

Všetci vieme, že vymyslieť ten správny darček pre mamu, otca či frajera je niekedy umenie. Skús sa zamyslieť, čo ti naposledy spomenuli, že sa im páči alebo sa pozri na ich záľuby.

Ak fakt netušíš, jednoducho sa ich opýtaj. Váhaš, pretože to potom už nebude prekvapenie? Pozri sa na to z lepšej stránky. Daruješ im presne to, čo chcú a potrebujú, tvoj darček ich skutočne poteší, budú ho používať a nestane sa iba ďalšou „haraburdou“ do zbierky alebo neskôr neskončí v koši.

2. Urob si plán čo, kedy a kde nakúpiš.

Časový stres, keď ti odrátava „život“ pri nakupovaní na e-shope alebo plné obchody ľudí a horúčkovité hrabanie sa v regáloch dokážu celý proces nákupu darčekov iba znepríjemniť. Mať plán nie je nikdy na škodu. Okrem toho, že budeš vedieť, čo chceš kúpiť, naplánuješ si aj to, kde a kedy urobíš nákup. Vyhneš sa stresu a nenakúpiš aj to, čo nepotrebuješ.

3. Pozri sa najskôr na udržateľné alebo lokálne značky. Ak nenájdeš to, čo hľadáš, skús to inde.

Keď už budeš mať predstavu o darčeku pre tvoju mamu, otca, sestru, brata či priateľa, skús najskôr pozrieť ponuku udržateľných značiek alebo uprednostni lokálnu tvorbu zo Slovenska. Budeme radi, keď si spomenieš aj na nás a prídeš preskúmať aj naše ne-bežné kúsky na www.slovflow.sk.

Ak však v rámci slow fashion nenájdeš to, čo hľadáš, pozri sa aj na ponuky iných značiek, e-shopov alebo obchodníkov. Rozumné nakupovanie nie je hriech. Hlavné je, že premyslene nakúpiš niečo, čo poteší a obdarovaný to bude s láskou používať dlhý čas.

V SLOVFLOW sa už tiež pripravujeme na Vianoce. Čoskoro nám príde vianočná nádielka v podobe zimných ne-bežných kúskov od našich udržateľných značiek. U nás nájdeš ne-bežné kúsky vyrobené udržateľne a eticky, s ohľadom na ľudí, ale aj našu planétu.

Veríme, že aj prostredníctvom zodpovedných nákupov oblečenia a doplnkov si vieme urobiť nielen pekné Vianoce, ale prispejeme aj k zlepšeniu budúcnosti módneho priemyslu.

SLOVFLOW

redakcia

V SLOVFLOW milujeme módu a zároveň nám záleží aj na našej budúcnosti. Udržateľná móda je originálnym a zodpovedný riešením ako prezentovať vlastný módny štýl a ne-sebecké hodnoty.

Viac článkov od tohto autora

Zdieľaj na:

Odporúčané témy