toggle-button-green
toggle-button-green

Dajme šancu udržateľnosti a vyberme si oblečenie, ktoré vydrží roky

Skrine plné oblečenia, ktoré sa po pár praniach začne párať či stratí tvar a farbu je skutočnosť, ktorej čelíme denne. Riešením je udržateľná móda.

Oblečenie, ktoré vydrží roky

Nakupujeme nárazovo veľa, pretože cítime, že to v tú minútu potrebujeme aj keď vieme, že v skrini nájdeme niečo podobné. Viete, že nám stačí len 10-20 kúskov kvalitného oblečenia, ktoré nám zabezpečia pocit uspokojenia a rozmanité outfity?

Udržateľná móda je správna cesta. Napriek tomu, že sa vraví – „za málo peňazí, veľa muziky“, nie je to vždy pravda. Prečo si teda nezaobstarať kvalitné oblečenie, ktoré vydrží roky, podporíme tým etických predajcov, ušetríme miesto v skrini a nespravíme si dieru v peňaženke?

Ako spoznáme udržateľné oblečenie?

Udržateľné značky majú možnosť vyrábať nadčasové kúsky oblečenia, ktoré vydržia dlho a tak to vaše oblečenie budú môcť zdediť aj vaše deti. Sú vyrábané z kvalitných látok, ručne šité a každý kúsok oblečenia je svojim spôsobom originálny. Preto sa nemusíte báť, že na ulici stretnete ľudí, ktorí budú oblečení rovnako ako vy.

Slow fashion značky sa sústreďujú skôr na kvalitu ako kvantitu, preto ich oblečenie je od začiatku až dokonca ako jedno umelecké dielo.

Šitie je precízne, preto sa nemusíte báť, že sa vám oblečenie rozpára v tej najmenej vhodnej chvíli. Látky vyberajú ručne preto viete, že je v ich najlepšom úmysle vybrať to čo bude vyhovovať aj vám.

Preto by mal každý dať šancu udržateľnej móde a sám sa presvedčiť o všetkých ich výhodách.

3 slovenské slow fashion značky

Tú najlepšiu a najpohodlnejšiu módu vám poskytne značka Ravenala design, ktorá ponúka šľapky a sandále, ktoré chodia za vás prakticky samé.

Simona, zakladateľka značky, svoju obuv vyrába zo zbytkovej kože, ktorej sú plné továrne. Každý jeden pár je ručne vyrábaný s láskou a garanciou prvotriednej kvality.

Naturálna spodná bielizeň, v ktorej sa každý cíti skvelo tu a teraz, je mantra značky Creéme, ktorá poskytuje spodnú bielizeň z GOTS certifikovanej bavlny. Textil, ktorý používajú je pletený len pre nich – 100% bez prímesí a na danú zakázku.

Všetky kúsky sa šijú buď v Čechách alebo na Slovensku a sú riadené skvelými ženami, ktoré vyrábajú to najkvalitnejšie prádlo pre nás.

Nohavičky klasik Créeme - pohľad na modelku zpredu

Love Colors je značka navrhnutá a ušitá z kvalitných bavlnených látok, ktoré hrajú farbami a vzormi. Chuť odlíšiť sa od ostatných či získať kúsok oblečenia, ktorý ozvláštni každý outfit je sen každého módneho fajnšmekra, ktorý ocení ako štýl tak aj kvalitu, tak prečo nezískať jedným kúskom obe?

Mušelínové šaty z tej najhladšej bavlnenej látky, ktorých strih a látka tancuje s vašim telom, nakoľko je prirodzene krčivá a netreba ju žehliť.

Mušelínové šaty na kojenie Love Colors - pohľad zpredu na modelku

Žijeme len raz, tak prečo si nedopriať to najlepšie pre svoje telo a taktiež ušetriť prírodu a nepridávať sa k tonám vyprodukovaného odpadu nákupom rýchlej módy?

SLOVFLOW

redakcia

Viac článkov od tohto autora

Zdieľaj na:

Odporúčané témy