toggle-button-green
toggle-button-green

Ekologické balenie darčekov: 6 kreatívnych riešení z vecí, ktoré máš doma

Ako zabaliť vianočný darček ekologicky? Ukážeme ti 6 spôsobov, ako na to. Pri väčšine z nich nemusíš nič kupovať, postačí ti to, čo máš doma. Naše tipy sú preto nielen EKOlogické, ale zároveň aj EKOnomické.

1. Recykluj výplň a papiere z balíkov, v ktorých ti prišli zabalené objednávky

Spolu s tvojimi objednávkami ti v krabičkách určite prišli aj rôzne papiere alebo obalový materiál, ktorý môžeš použiť. Každý darček nemusíš baliť do krabičky, postačí ho zabaliť do papiera, previazať kúskom špagátu. Keď ho ozdobíš vysušeným plátkom pomaranča alebo čečinou, bude vyzerať skvelo.

2. Zabaľ darček do väčšej šatky

Použi väčší šál, šatku, obrus, uteráčik, upcykluj starú obliečku na periny alebo využi zvyšok peknej látky, ktorá ti ostala po šití. Jednoducho využi to, čo máš doma. Krabičku zabal do šatky a navrchu uviaž uzol alebo mašľu a pridaj menovku či vianočné prianie.

3. Poslúži aj obal z čipsov

Stačí umyť obal, prevrátiť a voilà, praktické vrecko máš za niekoľko sekúnd pripravené. Toto vrecko sa ti hodí aj na balenie mikulášskych darčekov. Pozri si náš krátky návod, ako upcyklovať obal z čipsov.

4. Využi krabice, v ktorých ti počas roka prišli tvoje objednávky

Znova použi krabice, ktoré máš z objednávok. Stačí zlepiť nálepky s tvojím menom a adresou. Vložíš do nich darček, previažeš peknou stužkou alebo obalíš baliacim papierom a máš pekne zabalený darček pod stromček.

5. Nahraď baliaci papier niečím iným, použi noviny alebo papierové tašky

Letákov, novín a papierových tašiek máme doma plnú kopu. Tak prečo ich nepoužiť na Vianoce?

Zabaľ darček do novín a bude mať retro nádych. A ak sa ti nepáči niektorý titulok alebo fotka (napr. politika), pokresli ho fixkami. 🙂

Pri nákupe potravín alebo oblečenia v obchode, ti tvoj nákup zabalia do papierovej tašky, častokrát ide aj o tašku z recyklovaného papiera, čo je super. Papierové tašky z obchodov rozstrihni a získaš tak veľký kus obalového materiálu. Hoci sú z vonkajšej strany potlačené značkou obchodníka, z vnútornej strany nie sú, a práve to sa dá využiť.

6. Vyber si recyklovaný baliaci papier

Posledný tip ťa síce bude niečo stáť, ale je to aspoň ekologickejšia alternatíva pre tradičné balenie darčekov. V obchodoch nájdeš širokú ponuku baliacich papierov. Ak potrebuješ veľa baliaceho papiera alebo chceš pekný dizajn, vyber si taký papier, ktorý je vyrobený z recyklovaných materiálov alebo má ekologický certifikát.

SLOVFLOW

redakcia

V SLOVFLOW milujeme módu a zároveň nám záleží aj na našej budúcnosti. Udržateľná móda je originálnym a zodpovedným riešením, ako prezentovať vlastný módny štýl a ne-sebecké hodnoty.

Viac článkov od tohto autora

Zdieľaj na:

Odporúčané témy